Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend

1 grudnia 2021
Aktualizacja: 2 grudnia 2021

Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule 4–5 grudnia. Równocześnie przez cały grudzień dostępna będzie platforma online na playkrakow.com, na której pojawi się większość filmów biorących udział w dwóch festiwalowych konkursach, polskim i międzynarodowym, a także część prelekcji zaproszonych gości i warsztatów.

Zakup karnetów

W tym roku na KFG dostępne będą tylko dwa rodzaje karnetów – Karnety Hybrydowe oraz Karnety VOD.

Karnet Hybrydowy (99 zł) zapewnia wstęp do ICE Kraków w weekend 4–5 grudnia oraz na platformę playkrakow.com (po zakupie otrzymacie specjalny kod dostępowy) przez cały miesiąc. Kupicie go tutaj: ekobilet.pl

Szczegółowe informacje na temat Karnetów Hybrydowych znajdziecie TUTAJ.


Karnety VOD (69 zł) zapewniają dostęp TYLKO do platformy online i są dostępne na playkrakow.com. Szczegółowe informacje na temat dostępu online znajdziecie TUTAJ.Filmy

W tym roku uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zobaczyć rekordową (ponad 50) liczbę filmów – w tym wiele premier! Weekend to stanowczo za mało, by obejrzeć je wszystkie, dlatego posiadacze karnetów otrzymają kody do playkrakow.com, a tym samym dostęp do bogatej bazy festiwalowych materiałów przez cały miesiąc.

Najciekawsze tytuły, które pojawią się na dużym ekranie to między innymi: The Alpinist (pokaz specjalny), filmy z serii Reel Rock oraz Brit Rock, Balandrau, Mroźne piekło, Long live Chainsaw, Oto znowu jestem, Roots, Swissway to Heaven, The Sanctity of Space, #To_be. Krzysztof Wielicki, K2: Góra Pamięci, Zniknięcie Janusza Klarnera. Lista filmów znajduje się na stronie kfg.pl.

„The Alpinist” – pokaz specjalny

Dla uczestników festiwalu, którzy odwiedzą Centrum Kongresowe ICE Kraków w weekend 4–5 grudnia, organizatorzy przygotowali pokaz specjalny. Na dużym ekranie będziemy mogli obejrzeć kolejną superprodukcję klasy filmów takich jak „Free Solo” czy „Dawn Wall”.

„The Alpinist” to filmowy portret wyjątkowego wspinacza z Kanady, Marca-André Leclerca, który opuścił nas stanowczo za wcześnie. Twórcą filmu jest Peter Mortimer, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu „Dawn Wall”. To film, który z pewnością warto zobaczyć w sali kinowej, na dużym ekranie.

 

Goście


Wśród zaproszonych gości, którzy poprowadzą prelekcje, wezmą udział w rozmowach i kuluarowych spotkaniach podczas festiwalowego weekendu, znajdą się wyjątkowe osobowości ze świata gór i eksploracji. Będą to między innymi: Sylvia Vidal, Sean Villanueva O’Driscoll, Anna Tybor, Krzysztof Wielicki, Jozef Krištoffy, Yannick Graziani, Aleksandra Mirosław, Marek Raganowicz, Piotr Pustelnik, Janusz Majer, Grzegorz Folta, Łukasz Kocewiak, Kacper Tekieli.Szkolenia i warsztaty

Na festiwalu nie zabraknie również cieszącej się od lat olbrzymim zainteresowaniem części warsztatowej. Szkolenia prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach i doświadczonych instruktorów dotyczyć będą bezpieczeństwa w górach, technik alpinistycznych, skialpinizmu, pierwszej pomocy i treningu wspinaczkowego.

Program prelekcji, pokazów i warsztatów znajduje się na stronie festiwalu – kfg.pl. My szczególnie zapraszamy w niedzielę 5 grudnia do sali konferencyjnej S4A o 10.00 na 45-minutowe podsumowanie roku w Tatrach, które przedstawi Jan Krzeptowski-Sabała, edukator TPN.

Kiermasz

Podczas tegorocznego KFG odbędzie się największy w historii festiwalu kiermasz sprzętu. W nowoczesnej przestrzeni Centrum Kongresowego ICE Kraków swoją ofertę zaprezentują czołowe marki górskie i outdoorowe.

***


Tak w dużym skrócie przedstawiają się tegoroczne atrakcje Krakowskiego Festiwalu Górskiego, który po bardzo ciepłym przyjęciu zeszłorocznej edycji online, po raz pierwszy odbędzie się w wersji hybrydowej, łączącej zalety obu.

Drukuj