Krakowski Festiwal Górski 2019

5 grudnia 2019

Wystartowała 17. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Festiwal odbywa się w grudniu, ponieważ to świetny moment, aby podsumować rok wspinaczkowy. Organizatorzy zapraszają do Krakowa wspinaczy, alpinistów, himalaistów, biegaczy górskich, skitourowców (a także inne postaci z górskiego świata), aby opowiedzieli o swoich przygodach. W imieniu Organizatorów zapraszamy!

Co nowego?

Nowe będą w tym roku lokalizacje. Festiwal stale się rozwija, a jego energii nie są już w stanie utrzymać w pojedynkę mury Uniwersytetu Ekonomicznego. Dzięki coraz bliższej współpracy z władzami Miasta Kraków po raz pierwszy KFG odbędzie się częściowo w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W salach konferencyjnych oraz sali teatralnej tego nowoczesnego i prestiżowego obiektu odbędą się najważniejsze wydarzenia piątkowego wieczoru. Nowością będzie też część poświęcona ekologii – “Outdoorowa Ekologika”.

Rozgrzewkę przed pełnym atrakcji weekendem będzie stanowił blok filmów górskich wyświetlanych w Kinie Kijów już w czwartek 5 grudnia. Natomiast w sobotę i niedzielę centrum festiwalowych wydarzeń pozostanie krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.

Na główną scenę festiwalową powrócą w tym roku również zawody wspinaczkowe. Finały zawodów Krakow Boulder Contest w kategorii PRO rozpoczną się w niedzielę o godzinie 17:30 w UEK.


Kraków Mountain Award – Mountain Values / Krakowska Nagroda Górska – Góry wartości

Podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego już po raz drugi przyznamy nagrody za wybitne osiągnięcia w alpinizmie i wspinaczce sportowej. W tym roku pojawi się również nagroda honorująca wyjątkowe dokonania górskie, których charakter wykracza poza aspekt wyłącznie sportowy. Kraków Mountain Award – Mountain Values / Krakowska Nagroda Górska – Góry wartości, bo o niej mowa, trafi do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nagrodę wręczymy po raz pierwszy w festiwalowej historii, doceniając ogromne zaangażowanie ratowników w pomoc niesioną w górach. Nagrodę Mountain Values wspiera główny sponsor festiwalu – PZU.


Kto nas odwiedzi?

Na scenie festiwalowej pojawi się wspinaczkowa czołówka, himalaiści, alpiniści, wspinacze sportowi i wielkościanowi. Do Krakowa przyjadą między innymi:

Thomas Huber
Ben Moon
Andy Kirkpatrick
Marek Raganowicz
Anna Stöhr
Jakob Schubert
Said Belhaj
Dmitrij Gołowczenko i Siergiej Niłow
Jim Herrington (fotograf)


Konkursy filmowe

Tradycyjnie jednym z ważniejszych punktów KFG będą konkursy filmowe. Na festiwalowym ekranie wyświetlone zostaną filmy startujące w dwóch głównych kategoriach, Konkursie Międzynarodowym i Polskim. Wśród filmów znajdą się polskie i światowe premiery! Więcej informacji na temat repertuaru KFG znajdziecie na stronie kfg.pl.

Eksplorujesz? Eksperymentujesz? Szusujesz? Wędrujesz? Łoisz? Przyjdź: KFG 2019 – Kraków 5–8 grudnia 2019 r.


Program festiwalu: kfg.pl
Bilety: https://ekobilet.pl/krakowski-festiwal-gorski


Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Drukuj