Gotowi w góry? Trwa rekrutacja

16 marca 2016

W maju rusza pilotażowy program współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z lokalnymi kwaterodawcami. W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

  • Wizualizacja tablic

    Wizualizacja tablic

Specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych na początek trafią do 100 wybranych obiektów z Zakopanego i okolic. ­­Turyści nocujący w pensjonatach objętych programem będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w Parku, co spakować na wycieczkę górską, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak. Codziennie znajdą świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognozę pogody. Na tablicach „Gotowi w góry” nie zabraknie innych materiałów związanych z bezpieczeństwem w górach, jak ulotki czy mapy.

Media – tak lokalne, jak i ogólnopolskie – wykazują duże zainteresowanie programem. To pokazuje, że temat jest istotny i może w dużym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa turystów na tatrzańskich szlakach. Chęć objęcia patronatem medialnym projektu zgłosiło już Radio Kraków, Portal Tatrzański oraz „Tygodnik Podhalański”. Wsparcie programu zadeklarował Urząd Miasta Zakopane. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania kolejnych partnerów.

Przystąpienie do programu jest bezpłatne. Po stronie właścicieli kwater leżeć będzie jedynie aktualizowanie komunikatów przysyłanych przez Park co dwa dni. Z każdym uczestnikiem TPN podpisze porozumienie o zasadach  i wzajemnych zobowiązaniach.  W tej chwili mamy już ok. 50 zgłoszeń. Właścicieli kwater zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do kontaktu pod adresem mejlowym amatuszczyk@tpn.pl.

„Gotowi w góry” to projekt długoterminowy – planowane jest zwiększenie jego zasięgu , zależnie od zapotrzebowania, a także stały rozwój działań.


Opracowanie koncepcji: Zespół „DaSię” ze studiów na kierunku Service Design w School of Form
Projekt programu: cooperativa studio

 
Drukuj