X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

6 sierpnia 2019

10. edycja Targów odbędzie się w dniach 11–15 sierpnia na Równi Krupowej. Tradycyjnie swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego. Zapraszamy Was na stoisko edukacyjne Tatrzańskiego Parku Narodowego w dniach: 12, 13 i 14 sierpnia, w godzinach 11.00–16.00.

  • 12 sierpnia naszym wiodącym tematem będą owady zapylające rośliny. Zaplanowaliśmy aktywności  związane z Wielkim Dniem Pszczół – prezentacja wnętrza ula, badanie owadów i roślin pod mikroskopem, pszczele gry i zabawy, owadzie wykreślanki oraz quest palcem po mapie plastycznej Tatr.

  • 13 sierpnia poświęcony będzie naszemu programowi edukacyjnemu „Przyjaciel Tatrzańskiego Parku Narodowego", który kierujemy do dzieci w wieku od 3 do 11 lat.  Dzieci (albo ich rodzice) będą mogły pobrać książeczki Przyjaciela TPN z zadaniami – chętnie podpowiemy jak je wykonać. Przy okazji można będzie odbyć wędrówkę palcem po mapie plastycznej Tatr i wziąć udział w quizie o przyrodzie i dziedzictwie kulturowym TPN. 

  • 14 sierpnia będziemy prezentować zagadnienia związane z wypasem kulturowym w Tatrach. Będzie można rozwiązać „owczy quest”, bacowskie wykreślanki, wziąć udział w quizie o pasterstwie oraz badać pod mikroskopem rośliny związane z wypasem.


Czekamy na Was w godzinach w godzinach 11.00–16.00. Szczegółowy program Targów znajdziecie na stronie www.produkty-regionalne.eu.

Drukuj