Czyste Tatry już po raz ósmy

24 lipca 2019

Ósma edycja Czystych Tatr zbliża się wielkimi krokami! W tym roku czeka na Was jeszcze więcej niezapomnianych atrakcji, niespodzianek, ekologicznych warsztatów i spotkań z wyjątkowymi ludźmi, których łączy dbałość o środowisko naturalne i miłość do polskich gór.

Małopolska została głównym partnerem wydarzenia, a jego tegoroczna edycja, zaplanowana na 26 i 27 lipca, odbędzie się pod hasłem Czyste Tatry ekoMałopolska 2019, nawiązującym do uruchomionego przez województwo programu nakierowanego na ochronę środowiska i edukację ekologiczną. Proponuje on działania we wszystkich najważniejszych dziedzinach, jak m.in. poprawa jakości powietrza, zapobieganie zmianom klimatycznym, właściwa gospodarka odpadami oraz ochrona przyrody i krajobrazu. Do każdego z tych obszarów przygotowywane są konkretne propozycje i rozwiązania.

Poprzez program ekoMałopolska, zachęcamy mieszkańców do działań proekologicznych, dzielimy się ekspercką wiedzą i podkreślamy, jak ważne jest dbanie o nasze naturalne środowisko. Zależy nam, by świadomość na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami była coraz większa, a mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w dbaniu o najbliższe otoczenie. Czyste Tatry realizują te zadania już od ośmiu lat. Łącząc wspólne siły, jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć zamierzone cele z jeszcze lepszym efektem – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.


W ich realizacji ponownie pomogą także znani youtuberzy, w ramach spotkania Małopolska Eko MeetUp. Na Dolnej Równi Krupowej spotkać będzie można m.in. Rezigiusza oraz innych popularnych internetowych twórców.


Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie: www.czystapolska.org.pl

Drukuj