Cenne źródło informacji o niedźwiedziach

1 czerwca 2023

Wiele ciekawych informacji o niedźwiedziach, pochodzących od najlepszych specjalistów z całego świata możecie znaleźć na nowo powstałej stronie Bear Specialist Group: www.globalbearconservation.org.

The Bear Specialist Group to ochotnicza organizacja zajmująca się ochroną przyrody w ramach Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (The International Union for Conservation of Nature). BSG stara się promować ochronę niedźwiedzi żyjących w ich naturalnych siedliskach na całym świecie. Organizacja robi to poprzez zdobywanie, syntezę i rozpowszechnianie informacji; pomoc, promowanie i wspieranie inicjatyw ochronnych; zapewnianie pomocy technicznej i budowanie potencjału osób zaangażowanych lub zainteresowanych ochroną niedźwiedzi; oraz bezpośrednie zaangażowanie w kwestie zmniejszające zagrożenia i sprzyjające ochronie dowolnego z 7 gatunków niedźwiedzi.

Witryna w języku angielskim zawiera opracowania tekstowe oraz ponad 650 zdjęć (prawie wszystkie są autorstwa członków BSG) oraz 12 map. Strona będzie się rozwijać i ma wielkie szanse by stać się źródłem najbardziej wiarygodnych informacji o niedźwiedziach: www.globalbearconservation.org

Drukuj