5 listopada 2019

Bieg Przedni

„Bieg Przedni” to nie tylko zawody. To spotkania, element edukacji, a także – piękna trasa. W sobotę, 9 listopada odbędzie się druga edycja tego wydarzenia. Jak na nazwę przystało – wszystko będzie wyśmienite, kapitalne i nadzwyczajne. Znacie takie hasła jak „Plogging” czy „Leave No Trace”? Jeżeli nie, to „Bieg Przedni” będzie świetną okazją do ich poznania!

Od Organizatorów:

Piętnastokilometrowa, widokowa trasa biegu o ciekawym profilu, to doskonała okazja na sprawdzenie formy w okresie jesiennym. Start i meta zlokalizowane będą w Witowie, przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego Witów-Ski. Tam też zlokalizowana będzie baza zawodów, i to tam odbędą się wszystkie imprezy towarzyszące – spotkania, prelekcje i pokazy.

Naszym celem jest szczyt Magury Witowskiej, z której rozpościera się piękny widok na Tatry Zachodnie z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten motyw będzie towarzyszył nam parokrotnie. Stąd nazwa – „Bieg Przedni”. Charakterystyczny kształt Kominiarskiego Wierchu, szczytu niedostępnego dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla naszej imprezy.

Nie zapominamy o edukacji – zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki, przywołując historię orła przedniego...


Miejsce:
Parking, biuro zawodów, start i meta będą zlokalizowane przy Stacji Narciarskiej Witów-Ski
(34-512, Witów 205c)

Program:

Biuro zawodów
czynne od godziny 8:00

Start zawodów
godz. 10:00

Dekoracja zwycięzców
godz. 12:30

Prelekcja Jana Krzeptowskiego-Sabały
godz. 13:00
„Leave No Trace – jak zminimalizować nasz wpływ na przyrodę podczas górskich aktywności”

Prelekcja Adama Brzozy
godz. 14:30
„Jak zrobić dobre zdjęcie kiedy biegasz?”

„No Trace Tatra”, reż. Bartek Solik
godzina 15:00
pokaz filmu

--------------------------------

Zapisy i więcej informacji:
www.facebook.com/biegprzedni
www.spotkania.zakopane.pl/bieg-przedni-2019

Drukuj