Akademia Tatry: wycieczka 29 kwietnia ODWOŁANA

24 kwietnia 2023
Aktualizacja: 26 kwietnia 2023

Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. Niestety, wycieczka "Wiosna w reglach", która miała odbyć się 29 kwietnia, zostaje odwołana z powodu zbyt małej liczby chętnych i niesprzyjających prognoz pogody na sobotę.

▪️ termin: 29.04.2023
▪️ tematyka: botanika, ekologia
▪️ prowadzący: mgr inż. Jan Krzeptowski-Sabała
▪️ trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynka (do potwierdzenia*) - Przełęcz Między Kopami - Murowaniec - Boczań - Nosal - Tama
▪️ start: godz. 8:00, Kuźnice, zbiórka pod Wozownią
▪️ zakończenie: ok. 13.00-14.00 przy tamie pod Nosalem
▪️ ilość osób: max. 20 (minimalna: 5)
▪️ bilety: bit.ly/AkademiaTatry2
* w przypadku jeśli Dolina Jaworzynki będzie nadal zamknięta, Jan oczywiście poprowadzi grupę inną trasą - przez Boczań w obie strony
 
Wiosna powoli wchodzi coraz wyżej w Tatry. W reglu dolnym to czas masowego kwitnienia geofitów, ale także w reglu górnym kwitną już pierwsze rośliny. Poszukamy zawilców, wawrzynków, pierwiosnków i goryczek. Drzewa jeszcze nie rozwijają liści, ale w stanie bezlistnym także można je rozpoznać. Poza „botanizowaniem” przyjrzymy się ekologii górnej granicy lasu i roli martwych drzew w ekosystemie leśnym. Omówimy także wpływ działalności człowieka na florę Tatr.
 
Drukuj