Nowości

 • Nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji TPN

  Nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji TPN

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji.

  22 stycznia 2021
 • Ornitho.pl pomaga w ochronie przyrody Tatr

  Ornitho.pl pomaga w ochronie przyrody Tatr

  Pod koniec września br. Tatrzański Park Narodowy podpisał porozumienie o współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Celem porozumienia jest powiększanie stanu wiedzy i wymiana informacji dotyczącej występowania zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym uzyskiwanej poprzez...

  18 listopada 2020
 • Pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym

  Pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym

  Zapraszamy na kolejny webinar w ramach akcji „Lawinowe ABC"! Tym razem tematem spotkania będzie pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym. Dowiecie się, jak w praktyce wykorzystać sondę, detektor i łopatę, by w razie zejścia lawiny jak najszybciej i najefektywniej przejść do poszukiwań...

  26 stycznia 2021
 • Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu

  Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu

  Rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Jaskiń i Krasu!!! Projekt ten, organizowany przez Międzynarodową Unię Speleologiczną, skupiającą 55 krajów członkowskich oraz ponad 100 organizacji, ma na celu podnieść poziom wiedzy na temat zjawisk krasowych oraz zwrócić uwagę na...

  25 stycznia 2021
 • Światowy Dzień Śniegu

  Światowy Dzień Śniegu

  W najbliższą niedzielę, 17 stycznia w Zakopanem odbędzie się 10. edycja Światowego Dnia Śniegu. W tym roku część atrakcji przeniesiona została do internetu.

  15 stycznia 2021
 • Przygotowanie wycieczek zimowych

  Przygotowanie wycieczek zimowych

  Już w najbliższy czwartek, 14 stycznia o godzinie 19.00 zapraszamy na pierwszy w tym roku webinar, który poświęcimy tematowi przygotowania wycieczek zimowych i interpretacji komunikatów lawinowych. Spotkanie poprowadzi Przemysław Wójcik, przewodnik IVBV z grupy przewodnickiej Freerajdy.

  13 stycznia 2021
 • Lawinowe ABC po raz dziesiąty!

  Lawinowe ABC po raz dziesiąty!

  Nadeszła zima, więc ruszamy z kolejną edycją akcji „Lawinowe ABC”, w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju.

  8 stycznia 2021
 • Nie strzelaj w sylwestra

  Nie strzelaj w sylwestra

  Dziwny 2020 dobiega końca... Tegoroczna epidemia wpłynęła na wiele kwestii naszego życia codziennego, wiele się zmieniło. Mieliśmy pewne wątpliwości, czy w tym roku przeprowadzać akcję „Nie strzelaj w sylwestra”, ze względu na aktualne restrykcje, które uniemożliwiają...

  30 grudnia 2020
 • Pięknych Świąt

  Pięknych Świąt Bożegonarodzenia

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku życzy dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z pracownikami.

  23 grudnia 2020
 • Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Uwaga! Z powodów od nas niezależnych (błąd drukarni) sprzedaż kalendarza jest opóźniona.Ta sytuacja zmusza nas do zareklamowania usługi. Niestety dziś jeszcze nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy. Jak tylko kalendarz będzie dostępny, poinformujemy o tym.

  22 grudnia 2020
 • Uwaga, konkurs

  Uwaga, konkurs

  Rodziny z dziećmi zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie internetowym „Rodzinne zagadki", który rozpocznie się 4 stycznia. Od dzisiaj można się już rejestrować.

  14 grudnia 2020
 • Krakowski Festiwal Górski

  Krakowski Festiwal Górski

  Rusza 18. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, tym razem w wersji online.

  11 grudnia 2020
 • Kalendarz 2021

  Kalendarz 2021

  Wiemy, że czekacie na wieści o naszym kalendarzu... Trochę trzymaliśmy Was w niepewności, ale dziś uchylamy rąbka tajemnicy! Mamy nadzieję, że temat kalendarza – Światło w Tatrach – przypadnie Wam do gustu równie mocno jak nam.

  8 grudnia 2020
 • Bezpieczne Tatry

  Bezpieczne Tatry

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu" przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się we środę i czwartek. Na pierwszy zapraszaliśmy już wczoraj, drugi natomiast poświęcony będzie tematowi bezpieczeństwa.

  1 grudnia 2020
 • Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu” przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się w środę i czwartek. Pierwszy poświęcony będzie właśnie „Wolontariatowi dla Tatr”.

  30 listopada 2020
 • W Dolinie Kościeliskiej nadal trwają prace remontowe

  W Dolinie Kościeliskiej, za Polaną Pisaną, w rejonie mostków trwają prace remontowe. Mostkami można przechodzić, jednak prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób tam pracujących.

  24 listopada 2020
 • Jesienne „Tatry” już w sprzedaży

  Jesienne „Tatry” już w sprzedaży

  Górale. Jak wiele znaczeń, emocji, skojarzeń niesie ze sobą to słowo. Im właśnie poświęcamy najnowszy numer „Tatr”, który jest już dostępny w sprzedaży. Polecamy!

  13 listopada 2020
 • Czy Tatry są już zadeptane?

  Czy Tatry są już zadeptane?

  Na przestrzeni wieków człowiek na różne sposoby korzystał z tatrzańskiej przyrody. Tatry były kiedyś ośrodkiem przemysłowym, wielkim pastwiskiem i terenem łowieckim. Dzisiejsza turystyka także pozostawia po sobie ślad. Jaki? Dowiecie się podczas czwartkowego webinaru,...

  10 listopada 2020
 • Centrum zamknięte do odwołania

  Centrum zamknięte do odwołania

  Uwaga, z powodu ogłoszonych przez rząd najnowszych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN jest nieczynne do odwołania.

  5 listopada 2020
 • Jesienne liczenie za nami

  Jesienne liczenie za nami

  Wynik jesiennego liczenia dla całych Tatr, polskich i słowackich, to 983 kozice, w tym 69 młodych urodzonych tej wiosny. Wyników liczenia nie należy brać jednak dosłownie, choć podawane są z dokładnością do jednej sztuki.

  4 listopada 2020
Poprzednie 1 2 3 4 5 6 Następne