Tatry

Prognoza pogody

Dane pogodowe z IMGW, TPN nie bierze odpowiedzialności za ich aktualność

IMGW-PIB KRAKOW - PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA

Data aktualizacji: 2015-05-27 20:01:02

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
30-215 Kraków ul. Piotra Borowego 14

PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA

ważność od 2015-05-27 19:30
do 2015-05-28 19:30

Sytuacja baryczna:
------------------
Region znajdzie się w klinie wyżowym w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Wystąpią wahania ciśnienia.

W ciągu kolejnej doby region znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie. W nocy wystąpią wahania ciśnienia, a w ciągu dnia ciśnienie będzie nieznacznie spadać.

Prognoza pogody:
----------------
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Podhalu możliwe słabe opady deszczu a w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna na Podhalu około 3°C, w partiach szczytowych Tatr około -4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na Podhalu możliwe słabe, przelotne opady deszczu, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna na Podhalu około 10°C, w partiach szczytowych Tatr około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający stopniowo na zachodni.

Sytuacja biometeorologiczna:
----------------------------
Niekorzystna, chwilami przechodząca w obojętną.

Prognoza orientacyjna:
----------------------
ważność od 2015-05-28 19:30
do 2015-05-29 19:30
W nocy zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie na Podhalu mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na Podhalu około 3°C, w partiach szczytowych Tatr około -2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, lokalnie zmienny. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna na Podhalu około 18°C, w partiach szczytowych Tatr około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, zachodni.

prognozę 13093/2015 opracował synoptyk dyżurny Adam Michniewski, dnia 2015-05-27 11:14 UTC

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej