4 sierpnia 2017

Wielki Dzień Pszczół

To przypadające 8 sierpnia ogólnopolskie święto, którego celem jest pokazanie, jak wiele zawdzięczamy pszczołom. W ten dzień zapraszamy na wspólne obchody do Kuźnic!

  • fot. Jarosław Wenta (TPN)

    fot. Jarosław Wenta (TPN)

W naszej szerokości geograficznej aż 85 procent roślin jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy pożegnać się m.in. z jabłkami, czereśniami, dyniami i porzeczkami. Tymczasem pszczoły są w niebezpieczeństwie. Na około 470 gatunków tych owadów w Polsce, zagrożone wyginięciem są aż 222!

Wielki Dzień Pszczół ma również uświadomić nam, jak możemy im pomóc – choćby zakładając miejsca przyjazne pszczołom, czyli takie, w których rosną rośliny dostarczające pszczołom pokarm.

W tym roku święto jest obchodzone po raz piąty. W organizację warsztatów, gier i pokazów włączyło się ponad 40 placówek z całego kraju: ogrody botaniczne, parki narodowe i krajobrazowe, muzea i gminy.

Tradycyjnie przyłączamy się do obchodów – 8 sierpnia zapraszamy do Kuźnic, gdzie w okolicach Spichlerza (poniżej budynku dyrekcji TPN) odbędzie się gra terenowa oraz inne aktywności, jak np. malowanie na szkle. Zabawy potrwają od godziny 9 do 14. Na uczestników, a szczególnie zwycięzców gry czekają nagrody!

Materiał od: pomagamypszczołom.pl

Drukuj