20 grudnia 2016

Wandale w Tatrach

W drugiej połowie listopada w rejonie Kuźnic wandale zdewastowali obiekty należące do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Są to dwie budki biletowe, znajdujące się w pobliżu nowe tablice informacyjne oraz tylna ściana Wozowni.

 • fot. TPN

  fot. TPN

 • fot. TPN

  fot. TPN

 • fot. TPN

  fot. TPN

 • fot. TPN

  fot. TPN

 • fot. TPN

  fot. TPN

Chuligani pomalowali obiekty czerwoną farbą. Na podstawie treści napisów możemy się domyślać, że są fanami (lub nie lubią) któregoś z małopolskich klubów piłkarskich.

Straż Parku przeprowadziła wstępne dochodzenie i przekazała sprawę Wydziałowi Kryminalnemu KPP Zakopane. Sprawdzono nagrania z monitoringu w Kuźnicach, niestety kamery nie objęły tych miejsc. Z powodu braku dowodów nadal nie udało się złapać sprawców. W takich przypadkach koszty napraw pokrywane są z budżetu Parku, który zasilany jest m.in. wpływami z biletów wstępu. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o kontakt pod adresem komunikacja@tpn.pl.

W przeszłości zdarzało się, że dzięki współpracy policji, Straży Parku i turystów udawało się łapać i karać tego typu przestępców. Dlatego apelujemy: jesteś świadkiem tego typu zachowa? Zauważyłeś coś niepokojącego? Dzwoń: (+48) 18 20 23 280, (+48) 695 408 097 (Straż Parku).

Drukuj