23 grudnia 2016

Uwaga, konkurs!

Tatrzański Park Narodowy i grupa przewodnicka Freerajdy zapraszają do udziału w konkursie „Lawinowe ABC”. Od 26 grudnia codziennie przez 7 dni o różnych godzinach na facebookowym profilu akcji ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym.

Tematem konkursu jest wiedza na temat bezpiecznego poruszania się zimą w terenie wysokogórskim zagrożonym lawinami. Pytania konkursowe będą publikowane codziennie o różnych godzinach w terminie 26.12.2016 – 01. 01.2017 na facebookowym profilu akcji (facebook.com/LawinoweABC). Odpowiedzi na pytania zadane danego dnia należy wysyłać do godziny 23:00 na adres e-mail: aszymaszek@tpn.pl. Autorami pytań są międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy IVBV z grupy przewodnickiej Freerajdy; Marcin Kacperek, Przemysław Wójciki, Andrzej Sokołowski.

Dziesięciu zwycięzców zdobędzie nagrodę główną – jednodniowe szkolenie lawinowe, które poprowadzi jeden z autorów pytań. Odbędzie się ono 25.02.2017 r. w Tatrach i będzie miało charakter szkolenia praktycznego z oceny sytuacji lawinowej przy użyciu strategii lawinowej Avaluator i wyboru trasy w terenie. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się na stronie akcji: www.lawinoweabc.pl. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają po jednej, wybranej sztuce bielizny termoaktywnej Tervel (bony do realizacji w sklepie firmowym www.tervel.pl).

Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Lawinowe ABC”, której celem jest edukacja i zwiększenie bezpieczeństwa wśród turystów działających zimą w górach. Tej zimy odbędzie się już jej szósta edycja. W ramach akcji m.in. działać będzie treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach, w pierwszy weekend lutego zorganizowane zostaną Dni Otwarte Centrum Lawinowego, odbędą się również wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Podhala, na których pod opieką przewodnika tatrzańskiego uczestnicy poznają zasady bezpiecznej turystyki. 

Organizatorem akcji jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR-em. Partnerem głównym jest PZU.

Partnerzy: Pieps, Ortovox, ABS, Mammut, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego. Patronat medialny sprawują: Radio RMF FM, Góry, Wspinanie.pl, magazynn.p.m., SkiMagazyn.

Drukuj