28 lutego 2018

Tatrzański Park Narodowy ostrzega!

Od niedawna komunikaty turystyczne, a więc najistotniejsze informacje na temat stopnia zagrożenia na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego uzyskać można dzięki aplikacji mobilnej „Ostrzegator”.

„Ostrzegator” to aplikacja zbierająca ostrzeżenia i informacje z terenu całego kraju. System powstał z myślą o instytucjach, dla których istotne jest przekazanie ważnych komunikatów do wielu odbiorców, znajdujących się na obszarze zdefiniowanym przez nadawcę wiadomości. W systemie uczestniczy już m.in. IMGW, Łowcy Burz, urzędy gmin, miast, TOPR czy agencje rządowe.

Dzięki „Ostrzegatorowi” turyści przebywający na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego na bieżąco informowani są o warunkach panujących na szlakach, utrudnieniach, zmianach na trasach, zagrożeniu lawinowym, powodziowym,  remontach czy dodatkowo, o atrakcjach i wydarzeniach kulturalnych w Parku.

Aplikacja dostępna jest na systemie operacyjnym Android oraz IOS, nie wymaga aktywacji, zakładania konta oraz podawania danych osobowych. Jest całkowicie bezpłatna i wolna od reklam. Nie przesyła również do serwera usługi informacji o położeniu użytkownika czy o miejscach, które go interesują.

Jednym z wielu zadań TPN jest dostarczanie turystom niezbędnych informacji na temat funkcjonowania Parku oraz dbanie o to, by te informacje dotarły do jak największej liczby odbiorców. Aplikacja „Ostrzegator” to kolejny krok w tę stronę. Od momentu jej uruchomienia, turystyczne i pogodowe komunikaty TPN odczytane zostały ponad 50 000 razy.


Więcej na temat aplikacji przeczytacie na facebookowym profilu aplikacji.

Drukuj