11 stycznia 2017

Spotkanie w ciszy

Tatrzańskie schronisko PTTK w Dolinie Roztoki zaprasza na wystawę pt. „Spotkane w ciszy” prezentującą zdjęcia autorstwa wybitnego polskiego przyrodnika i filmowca Włodzimierza Puchalskiego. Fotogramy, pochodzące z kolekcji Muzeum Niepołomickiego, przedstawiają zarówno tatrzańskie zwierzęta i rośliny jak i inne trofea Puchalskiego z jego „bezkrwawych łowów” uchwycone na fotograficznej kliszy.

Wystawa prezentowana w schronisku skrytym w środku tatrzańskiego lasu, u podnóża Tatry Wysokich, nadaje zdjęciom wyjątkowej ekspresji. Czarno-białe kadry, w których udało się Puchalskiemu uchwycić ułamek niedostępnego zwykle dla ludzkiego oka dzikiego życia pozwalają widzowi na głębsze odkrycie piękna nieskażonej przyrody, z którą obcuje zarówno w górach jak i w każdym innymi miejscu nieoswojonym przez człowieka.

Nie przez przypadek, to właśnie w Roztoce, zagościły zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego.

***

Wystawa została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Lasów Państwowych.

Partnerzy: Muzeum Niepołomickie, Tatrzański Park Narodowy, Climb Rock, yeti, Baza Górska Roztoka, Compass, Ludzie gór

Patroni medialni: Dzikie Życie, ekologia.pl, Salamandra, PTTK, Tatry, Taternik, Tygodnik Podhalański, Infogram, Region Tatry kalendarium, portalgorski.pl, ZakopanedlaCiebie.pl, podhale24.pl, malopolskaonline.pl, wspinanie.pl

Organizatorzy: Schronisko w Dolinie Roztoki, biały kos.

Wystawa będzie dostępna w schronisku do końca czerwca 2017. Serdecznie zapraszamy do Roztoki!Z początkiem ferii zimowych ogłoszony zostanie konkurs fotograficzny, towarzyszący wystawie, na najlepsze zdjęcie przyrodnicze. Dla autorów najlepszych prac przewidziano wyjątkowe nagrody. Szczegóły dostępne będą na stronie schroniska www.schroniskoroztoka.pl od 16 stycznia.

Drukuj