23 kwietnia 2018

"Śmierć nie wybiera" - spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jaroslavem Švorcem, autorem książki "Śmierć nie wybiera".

  • Śmierć nie wybiera

    Śmierć nie wybiera

Śmierć nie wybiera to osobista relacja Jaroslava Švorca z wypraw ratunkowych, najczęściej po ludzi, którzy zginęli. Od kilkunastu lat znana na Słowacji (2004) i w Czechach (2005) książka w Polsce ukazuje się po raz pierwszy w wersji poszerzonej. Urodzony w 1953 r. autor jest naczelnikiem grupy ratowników ochotników THS (Tatranská horská služba) i podobnie jak kiedyś Michał Jagiełło oprócz ratowania zajmuje się pisaniem.

W większości przedstawionych akcji brał udział osobiście, niejednokrotnie nie potrafi ukryć emocji, czasem przychodziło mu znosić ciało przyjaciela, kiedy indziej chłopca, którego rodziców dobrze zna. Momentami da się wyczuć irytację autora nonszalancją turystów, ale nie każda strona książki jest trudna. Opisane zostały też sytuacje komiczne, które Švorc dowcipnie prezentuje.

Książka ukazała się w ramach unijnego programu Interreg Polska – Słowacja. Wydawcy to Spoznávajme Tatry, o.z. oraz I&B. Stroną polską w projekcie był Tatrzański Park Narodowy. W planach jest sprzedaż polskiego wydania.


Spotkanie promocyjne odbędzie się w czwartek 26 kwietnia, o  godz. 17 w sali konferencyjnej Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przy ul. Piłsudskiego 63a w Zakopanem.

Zapraszamy.

Drukuj