Nowości

 • Nowe „Tatry” w sprzedaży

  Nowe „Tatry” w sprzedaży

  Do sprzedaży trafił 58 numer naszego kwartalnika. Drogami skalnej ziemi – taki tytuł nosi temat numeru najnowszych, jesiennych „Tatr”.

  12 grudnia 2016
 • Święto wolontariuszy

  Święto wolontariuszy

  Za nami kolejne Dni Wolontariatu – impreza podsumowująca dziesiąty już rok działalności programu Wolontariat dla Tatr.

  12 grudnia 2016
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne w dni świąteczne

  Informujemy, że Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42a) będzie nieczynne w dniu 24 grudnia (Wigilia) oraz w dniu 31 grudnia (sylwester) 2016 roku. Nasze obiekty w Kuźnicach, czyli Wozownia i Spichlerz będą nieczynne 24 grudnia 2016 r., natomiast 31 grudnia 2016 będą...

  7 grudnia 2016
 • Setna rocznica urodzin Mieczysława Kłapy

  Setna rocznica urodzin Mieczysława Kłapy

  Dzisiaj, 6 grudnia mija setna rocznica urodzin Mieczysława Kłapy, patrioty, meteorologa i geomorfologa, taternika i narciarza, zawodowo związanego z Tatrami, szczególnie z Kasprowym Wierchem i Halą Gąsienicową. Stacja badawcza na Hali Gąsienicowej nosi imię Marii i Mieczysława Kłapów,...

  6 grudnia 2016
 • Literatura i Tatry. Studia i szkice – premiera książki

  Literatura i Tatry. Studia i szkice – premiera książki

  Kolejna nowość pojawiła się w naszej ofercie wydawniczej. Książka „Literatura i Tatry. Studia i szkice” autorstwa Jacka Kolbuszewskiego jest już w sprzedaży. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie promocyjne do Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie.

  6 grudnia 2016
 • Kalendarz ścienny 2017 w sprzedaży

  Kalendarz ścienny 2017 w sprzedaży

  Tym razem kalendarz poświęcony jest Morskiemu Oku i okolicom. To najpopularniejszy i przez wielu uznawany za najpiękniejszy rejon w Tatrach. Autorem fotografii jest Piotr Drożdż – dziennikarz, fotograf, od 2002 r. redaktor naczelny magazynu „GÓRY”. Kalendarze TPN co roku cieszą się...

  5 grudnia 2016
 • Jesienne „Tatry” lada dzień w sprzedaży

  Jesienne „Tatry” lada dzień w sprzedaży

  Czekacie na kolejny numer „Tatr”? Mamy dobrą wiadomość! Jeszcze w tym tygodniu kwartalnik trafi do sprzedaży. Drogami skalnej ziemi – taki tytuł nosi temat numeru najnowszych, jesiennych „Tatr”.

  5 grudnia 2016
 • Uwaga, narciarze

  Uwaga, narciarze

  Intensywnie pada śnieg, klarują się warunki dla turystyki narciarskiej.

  3 grudnia 2016
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Raz zima, raz jesień. Mamy za sobą mocny atak zimy oraz przydługi halny, który przyniósł ocieplenie, a obecnie powrót zimy. Ani dla nas, ani dla przyrody nie jest to jednak żadna nowość. Na Skalnym Podhalu pogoda daje się we znaki nie od dziś.

  2 grudnia 2016
 • Krakowski Festiwal Górski

  Krakowski Festiwal Górski

  Już dziś rusza 14. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. To ważna impreza dla wszystkich miłośników gór. Tatrzański Park Narodowy tradycyjnie jest patronem tego wydarzenia. Zapraszamy na nasze prezentacje. Szczegóły poniżej.

  2 grudnia 2016
 • Punkt Informacji Turystycznej chwilowo zamknięty

  W dniach 5–8 grudnia nasz Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny. Zezwolenia na wjazd do Kuźnic można będzie pobrać w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (budynek mieści się w pobliżu PIT-u, przy ulicy Chałubińskiego 42 A). Tam również kupić można wszystkie nasze...

  2 grudnia 2016
 • Młodzi o pasterstwie

  Młodzi o pasterstwie

  Już po raz dziewiętnasty podhalańska młodzież uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Pasterstwie. Zmagania konkursowe odbyły się 18 listopada w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Była to najliczniejsza edycja.

  30 listopada 2016
 • Lawinowe ABC dla szkół

  Lawinowe ABC dla szkół

  Po raz kolejny zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego na bezpłatne wycieczki edukacyjne. Wycieczki, prowadzone przez przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN, odbywają się w ramach corocznej akcji „Lawinowe ABC”.

  29 listopada 2016
 • Uwaga, narciarze

  Uwaga, narciarze

  Mimo intensywnych opadów śniegu grubość pokrywy jeszcze nie zabezpiecza odpowiednio roślinności. Dlatego wszystkie trasy i szlaki narciarskie w Tatrzańskim Parku Narodowym nadal są ZAMKNIĘTE. W przypadku silnych opadów nie wykluczamy otwarcia. O ewentualnych zmianach będziemy...

  29 listopada 2016
 • Kalendarz ścienny 2017

  Kalendarz ścienny 2017

  Dzisiaj dotarł do nas prosto z drukarni! Tym razem kalendarz poświęcony jest Morskiemu Oku i okolicom. To najpopularniejszy i przez wielu uznawany za najpiękniejszy rejon w Tatrach. Autorem fotografii jest Piotr Drożdż – dziennikarz, fotograf, od 2002 r. redaktor naczelny magazynu...

  24 listopada 2016
 • Kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

  Kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przydorniczej TPN

  W czerwcu po półrocznym remoncie otworzyliśmy podwoje Centrum Edukacji dla zwiedzających. Zaprezentowaliśmy liczne atrakcje. To jednak nie koniec zmian. W ramach projektu modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej planowane są kolejne działania.

  21 listopada 2016
 • Wydawnictwa TPN zbierają kolejne laury!

  Wydawnictwa TPN zbierają kolejne laury!

  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za znakomity poziom edytorski! Oto najnowsze sukcesy poniższego zestawu książek.

  17 listopada 2016
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Ministerstwo Środowiska włączając się w tę akcję przygotowało specjalną infografikę. Zobacz co zyskasz rzucając palenie!

  17 listopada 2016
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej informuje

  że w dniu 18 listopada 2016 będzie nieczynne dla zwiedzających w związku z organizacją XIX edycji Konkursu Wiedzy o Pasterstwie.

  17 listopada 2016
 • Jesienne liczenie kozic za nami

  Jesienne liczenie kozic za nami

  Znamy już pełne wyniki zeszłotygodniowej akcji liczenia kozic, która tradycyjnie przeprowadzana jest wspólnie ze słowackim TANAP-em. Dla całych Tatr łączny wynik liczenia ustalono na 1367 kozic, w tym 98 młodych urodzonych tej wiosny.

  16 listopada 2016