Nowości

 • Lato z wolontariatem

  Lato z wolontariatem

  Ruszyła rekrutacja na zadania letnie. W tym sezonie mamy również turnusy dwutygodniowe, oczywiście można wybrać zadania tygodniowe lub zapisać się na kilka z rzędu. Zapewniamy darmowe zakwaterowanie w ośrodku "Storczyk" w Kirach oraz na Palenicy Białczańskiej.

  12 czerwca 2018
 • Szukamy pracownika

  Nabór na stanowisko w Zespole ds zamówień publicznych

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko pracownika odpowiadającego za realizację zamówień publicznych w zespole zamówień publicznych w dziale administracji.

  12 czerwca 2018
 • Uwaga, utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  W dniach 12–14 czerwca, w godzinach przedpołudniowych w Dolinie Kościeliskiej będą prowadzone prace polegające na usuwaniu luźnych skał przy szlaku zejściowym z Jaskini Mroźnej.

  11 czerwca 2018
 • Noc Bibliotek

  Noc Bibliotek

  Przed nami czwarta Noc Bibliotek, odbywająca się w ramach ogólnopolskiej akcji RzeczpospoCzyta. Chętni do spędzenia wieczoru w czytelni mogą odwiedzić Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej Tatrzańskiego Parku Narodowego im. Zofii Radwańskiej-Paryskiej i Witolda H. Paryskiego.

  8 czerwca 2018
 • Noc Bibliotek dla dzieci

  Noc Bibliotek dla dzieci

  Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszamy dzieci w historyczno-przyrodniczą podróż. Okazją będzie Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 czerwca.

  6 czerwca 2018
 • Uwaga, szukamy pracownika

  Uwaga, szukamy pracownika

  Szukamy osoby do obsługi Punktu Informacji Turystycznej.

  5 czerwca 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Wszystkie stworzenia w Tatrach mówią, że wiosna w pełni. Mówią o tym na różne sposoby: kwitnąc, fruwając, prowadząc młode, zieleniąc się, wygrzewając w słońcu, ciesząc się życiem. Swoimi obserwacjami ze świata przyrody dzielą się z nami leśniczowie TPN.

  4 czerwca 2018
 • Wybierasz się w Tatry w Boże Ciało? Przeczytaj!

  Przed nami kolejny długi weekend. W trosce o to, aby wszystkim udało się bez większych komplikacji dotrzeć do wybranego celu i miło spędzić czas, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

  30 maja 2018
 • UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  Z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku zostaje on zamknięty do odwołania. Obryw jest nadal aktywny i potrzeba czasu oraz kilku ekstremalnych opadów deszczu, które spowodują spłynięcie zwietrzałego, oberwanego materiału w dół. W tej chwili przebywanie w...

  29 maja 2018
 • Książka wyjść taternickich a RODO

  W związku z koniecznością dostosowania papierowych książek wyjść taternickich do przepisów o ochronie danych osobowych Tatrzański Park Narodowy wprowadza  nowy ich wzór. W najbliższych dniach zostaną one wyłożone w schroniskach w Morskim Oku, na Hali Gąsienicowej oraz w Dolinie...

  28 maja 2018
 • Przed sezonem – garść informacji

  Przed sezonem - garść informacji

  Wybierasz się niebawem w Tatry? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje praktyczne.

  26 maja 2018
 • Ramsar w Tatrach

  Ramsar w Tatrach

  Część polskich Tatr zakwalifikowała się do międzynarodowego układu Ramsar.

  25 maja 2018
 • Bezpieczni i rozważni w Tatrach

  Bezpieczni i rozważni w Tatrach

  Tatry są piękne i unikatowe. Warto po nich wędrować, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony przyrody – przekonuje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły, które zaprasza do udziału w projekcie „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”.

  23 maja 2018
 • Najnowszy numer "Tatr" trafił do sprzedaży

  Najnowszy numer

  Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do sprzedaży.

  19 maja 2018
 • Konferencja prasowa No Trace Expedition

  Konferencja prasowa No Trace Expedition

  Tatrzański Park Narodowy i Instytut Marka Kamińskiego zapraszają na konferencję prasową "No Trace Expedition", która odbędzie się 22 maja o godz. 12 w siedzibie Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego (Zakopane, Kuźnice 1).

  18 maja 2018
 • Czyste Tatry 2018

  Czyste Tatry 2018

  Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może zostać wolontariuszem i 30 czerwca posprzątać Tatry.

  17 maja 2018
 • Otwarte szlaki

  Dziś, po zimowej przerwie, otwarte zostały dla ruchu turystycznego następujące odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka, Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko.

  15 maja 2018
 • Strefa Kultury Górskiej

  Strefa Kultury Górskiej

  Podczas Warszawskich Targów Książki, które obędą się w dniach 17-20 maja, czynna będzie Strefa Kultury Górskiej, a w niej - liczne akcenty tatrzańskie.

  9 maja 2018
 • Premiera filmu "No Trace Tatra"

  Premiera filmu

  Serdecznie zapraszamy na premierę krótkometrażowego filmu dokumetalnego Bartka Solika "No Trace Tatra" podsumowującego tatrzańską wędrówkę Marka Kamińskiego.

  8 maja 2018
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do drukarni. Ukaże się w najbliższych dniach.

  7 maja 2018