Nowości

 • Bilet przez internet

  Bilet przez internet

  Przypominamy, że bilety na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego można kupić przez internet. Turyści mogą korzystać już nie tylko z aplikacji SkyCash, ale także z mPay.

  11 lipca 2018
 • PoSZLAKI - lato z TPN

  Lato z TPN

  Zapraszamy na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym roku letnia oferta edukacyjna TPN jest wyjątkowo bogata, a wszystkie atrakcje bezpłatne!

  9 lipca 2018
 • Zostań Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego

  Zostań Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego

  Jeśli masz 3–11 lat i zamierzasz wraz z rodziną spędzić wakacje w Tatrach, dołącz do naszego programu! Dzięki niemu wędrówka po górach stanie się dla ciebie przygodą, nagrodzoną dyplomem i odznaką Przyjaciela Parku Narodowego.

  6 lipca 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  W Tatrach pod koniec czerwca nastąpiło znaczne ochłodzenie, spadł śnieg. Swoimi obserwacjami ze świata przyrody dzielą się z nami leśniczowie TPN.

  6 lipca 2018
 • Jaskinia Mroźna otwarta

  Jaskinia Mroźna otwarta

  Jaskinia Mroźna została otwarta dla turystów.

  5 lipca 2018
 • Ważne dla taterników i narciarzy ekstremalnych

  Tatrzański Park Narodowy wprowadził nowe zarządzenie w sprawie uprawiania taternictwa i narciarstwa ekstremalnego na terenie TPN.

  29 czerwca 2018
 • Szukamy pracownika

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko głównego specjalisty w dziale edukacji i organizacji pracy.  

  28 czerwca 2018
 • Czyste Tatry po raz siódmy, czyli zostawmy góry bez odpadów

  Czyste Tatry po raz siódmy, czyli zostawmy góry bez odpadów

  Tegoroczny finał projektu Czyste Tatry, który Tatrzański Park Narodowy objął patronatem honorowym, zaplanowano w Zakopanem na 29 i 30 czerwca. Tysiące wolontariuszy już po raz siódmy ruszą na górskie szlaki, by pozbierać śmieci i pokazać, że w górach nie ma dla nich miejsca. Na...

  21 czerwca 2018
 • Okresowe badania koni

  W związku z zarzutami Fundacji Viva! dotyczącymi domniemanych nieprawidłowości podczas pierwszej tury tegorocznych obowiązkowych komisyjnych badań koni, które zostały opublikowane na facebookowym profilu fundacji, spieszymy z podsumowaniem.

  13 czerwca 2018
 • Lato z wolontariatem

  Lato z wolontariatem

  Ruszyła rekrutacja na zadania letnie. W tym sezonie mamy również turnusy dwutygodniowe, oczywiście można wybrać zadania tygodniowe lub zapisać się na kilka z rzędu. Zapewniamy darmowe zakwaterowanie w ośrodku "Storczyk" w Kirach oraz na Palenicy Białczańskiej.

  12 czerwca 2018
 • Szukamy pracownika

  Nabór na stanowisko w Zespole ds zamówień publicznych

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko pracownika odpowiadającego za realizację zamówień publicznych w zespole zamówień publicznych w dziale administracji.

  12 czerwca 2018
 • Uwaga, utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  W dniach 12–14 czerwca, w godzinach przedpołudniowych w Dolinie Kościeliskiej będą prowadzone prace polegające na usuwaniu luźnych skał przy szlaku zejściowym z Jaskini Mroźnej.

  11 czerwca 2018
 • Noc Bibliotek

  Noc Bibliotek

  Przed nami czwarta Noc Bibliotek, odbywająca się w ramach ogólnopolskiej akcji RzeczpospoCzyta. Chętni do spędzenia wieczoru w czytelni mogą odwiedzić Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej Tatrzańskiego Parku Narodowego im. Zofii Radwańskiej-Paryskiej i Witolda H. Paryskiego.

  8 czerwca 2018
 • Noc Bibliotek dla dzieci

  Noc Bibliotek dla dzieci

  Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszamy dzieci w historyczno-przyrodniczą podróż. Okazją będzie Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 czerwca.

  6 czerwca 2018
 • Uwaga, szukamy pracownika

  Uwaga, szukamy pracownika

  Szukamy osoby do obsługi Punktu Informacji Turystycznej.

  5 czerwca 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Wszystkie stworzenia w Tatrach mówią, że wiosna w pełni. Mówią o tym na różne sposoby: kwitnąc, fruwając, prowadząc młode, zieleniąc się, wygrzewając w słońcu, ciesząc się życiem. Swoimi obserwacjami ze świata przyrody dzielą się z nami leśniczowie TPN.

  4 czerwca 2018
 • Wybierasz się w Tatry w Boże Ciało? Przeczytaj!

  Przed nami kolejny długi weekend. W trosce o to, aby wszystkim udało się bez większych komplikacji dotrzeć do wybranego celu i miło spędzić czas, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

  30 maja 2018
 • UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  Z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku zostaje on zamknięty do odwołania. Obryw jest nadal aktywny i potrzeba czasu oraz kilku ekstremalnych opadów deszczu, które spowodują spłynięcie zwietrzałego, oberwanego materiału w dół. W tej chwili przebywanie w...

  29 maja 2018
 • Książka wyjść taternickich a RODO

  W związku z koniecznością dostosowania papierowych książek wyjść taternickich do przepisów o ochronie danych osobowych Tatrzański Park Narodowy wprowadza  nowy ich wzór. W najbliższych dniach zostaną one wyłożone w schroniskach w Morskim Oku, na Hali Gąsienicowej oraz w Dolinie...

  28 maja 2018
 • Przed sezonem – garść informacji

  Przed sezonem - garść informacji

  Wybierasz się niebawem w Tatry? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje praktyczne.

  26 maja 2018