Nowości

 • Zmiany w cenniku parkingu na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie

  Od 15 września zaparkowanie autokaru na obu parkingach będzie kosztowało 50 zł zamiast dotychczasowych 35 zł. Cena dla samochodów osobowych nie zmieni się – kierowcy wciąż będą płacić 20 zł.

  14 września 2016
 • RÓWNO_REGLE – Ossa Zakopane 2016

  RÓWNO_REGLE – Ossa 2016

  Jesienna edycja warsztatów Ossa odbędzie się 15–23 października w Zakopanem. Jest to już XX odsłona spotkania studentów kierunków projektowych z całej Polski oraz zagranicy. Uczestnicy będą analizować miasto pod względem jego skrajności przejawiających się na wielu...

  11 września 2016
 • Są już nowe „Tatry”

  Są już nowe „Tatry”

  Do sprzedaży trafił najnowszy numer kwartalnika „Tatry” (57). Tym razem tematem numeru są tragarze górscy.

  9 września 2016
 • Turyści chętnie odwiedzali Centrum Edukacji

  Turyści chętnie odwiedzali Centrum Edukacji

  Od zakończenia remontu w czerwcu i ponownego uruchomienia Centrum Edukacji Przyrodniczej odwiedziło nas już ponad 30 tysięcy osób.

  9 września 2016
 • Co w trawie piszczy?

  Co w trawie piszczy?

  Wakacje za nami, co oznacza, że szczyt sezonu turystycznego również mamy już za sobą. Na szlakach zrobiło się luźniej. Przed nami jesień – dla wielu najpiękniejsza pora roku w Tatrach.

  8 września 2016
 • Załoga Eko – Skarby polskiej przyrody

  „Załoga Eko – Skarby polskiej przyrody”

  Grupka ciekawych świata i pełnych entuzjazmu dzieciaków z „Załogi Eko”, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz, zgłębia tajemnice polskiej przyrody. Z początkiem września ruszyła nowa seria programu. Zapraszamy do TVP Polonia w każdy czwartek!

  8 września 2016
 • Stanowisko TPN w sprawie emisji programu „Uwaga” oraz „Uwaga po Uwadze”

  W nawiązaniu do programu stacji TVN „Uwaga po Uwadze” wyemitowanego 5 września, a także programu „Uwaga” z 9 sierpnia 2016 roku, obu dotyczących badań koni pracujących w Morskim Oku, przedstawiamy nasze stanowisko.

  6 września 2016
 • Premiera sztuki „Pavla nad przepaścią”

  W ramach 12. Spotkań z Filmem Górskim w piątek 2 września w Teatrze Witkacego odbędzie się polska premiera słoweńskiej sztuki pt.„Pavla nad przepaścią”.

  1 września 2016
 • Nabór na stanowisko dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych

  Na podstawie art. 8c ust. 7 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015 r. poz. 1651, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 10 lipca 2012 r. w sprawie organizacji i przeprowadzania naboru na stanowisko dyrektora parku narodowego (Dz. U. z...

  1 września 2016
 • Wieczór wspomnień o Michale Jagielle

  Wieczór wspomnień o Michale Jagiełło

  Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski zaprasza na wieczór poświęcony Michałowi Jagielle, który odbędzie się w środę 7 września o godz.16 w Sali Darczyńców.

  1 września 2016
 • Wędrówki z przyrodnikami – zakończenie

  Wędrówek z przyrodnikami zakończenie

  Dziś odbyła się ostatnia z tegorocznych wędrówek. W każdy wtorek wakacji chętni turyści mogli uczestniczyć w wycieczkach z przyrodnikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poniżej zamieszczamy podsumowanie akcji.

  30 sierpnia 2016
 • Fundusz leśny wspiera TPN

  Fundusz leśny wspiera TPN

  W sierpniu Tatrzański Park Narodowy podpisał kolejną już umowę z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe. Dzięki niej w tym roku w Tatry trafi ponad 10 milionów złotych!

  26 sierpnia 2016
 • Konferencja prasowa 12. SzFG

  Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim serdecznie zaprasza do udziału w konferencji prasowej zapowiadającej 12. Spotkania z Filmem Górskim, która odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 11 w sali konferencyjnej TPN (sala 200), ul. Kuźnice 1, Zakopane.

  25 sierpnia 2016
 • Konkurs fotograficzny

  Konkurs fotograficznym

  Bieszczadzki Park Narodowy organizuje konkurs fotograficzny pt. „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”. Wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej zachęcamy do udziału.

  25 sierpnia 2016
 • Biebrzańskie Sianokosy 2016

  Biebrzańskie Sianokosy 2016

  Biebrzański Park Narodowy i gmina Trzcianne zapraszają na XV Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody tzw. „Biebrzańskie Sianokosy”, które odbędą się 10 września.

  25 sierpnia 2016
 • Badania koni w Morskim Oku

  Badania koni w Morskim Oku

  Właśnie zakończyła się dwudniowa II tura regulaminowych badań koni pracujących na drodze do Morskiego Oka. W turze dodatkowej udział biorą te konie, które z przyczyn losowych nie mogły wziąć udziału we wcześniejszym terminie oraz te, co do których komisja miała wątpliwości.

  24 sierpnia 2016
 • Zakopiański Festiwal Literacki

  Zakopiański Festiwal Literacki

  W dniach 12–14 sierpnia 2016 r. po raz pierwszy odbędzie się Zakopiański Festiwal Literacki. Tej edycji przyświecać będzie hasło: „Pod Tatry tylko z książką”. Zakopane w ten sposób nawiązuje do swoich bogatych tradycji artystycznych i literackich, tym razem organizując...

  10 sierpnia 2016
 • Wyjazd studyjny oraz konferencja dla osób działających w edukacji i turystyce przyrodniczej

  Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Norwegian Institute of Bioeconomy Research (NIBIO) zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym oraz konferencji w ramach projektu „ Unikalne walory Doliny Rzeki Białej...

  9 sierpnia 2016
 • 12 Spotkania z Filmem Górskim

  Kolejna edycja nadchodzi wielkimi krokami. Zobaczcie filmik zapowiadający to wydarzenie.

  9 sierpnia 2016
 • Utrudnienia w Morskim Oku

  Turystów, którzy planują w tym roku wycieczkę do Morskiego Oka, czekają utrudnienia związane z remontem parkingu na Palenicy Białczańskiej.

  8 sierpnia 2016