Nowości

 • Nabór na stanowisko zastępcy głównego księgowego

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko zastępcy głównego księgowego w Zespole Finansowo-Księgowym.

  31 października 2018
 • Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny

  Punkt Informacji Turystycznej będize nieczynny

  1 i 2 listopada Punkt Informacji Turystycznej TPN przy Rondzie im. Jana Pawła II będzie nieczynny.

  25 października 2018
 • Złota Koziczka dla filmu „No Trace Tatra”

  Złota Koziczka dla filmu „No Trace Tatra”

  Film „No Trace Tatra czyli pieszo wokół Tatr z Markiem Kamińskim” Bartka Solika wyprodukowany przez Tatrzański Park Narodowy zdobył główną nagrodę w kategorii filmów krótkometrażowych podczas zakończonego w niedzielę Festiwalu Górskiego Adrenalinium w Żywcu.

  23 października 2018
 • Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

  Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

  Już w najbliższy weekend na 11. Festiwalu Górskim Adrenalinum w Żywcu będzie można obejrzeć film „No Trace Tatra”. W ostatni weekend października film zostanie pokazany na Festiwalu Podróżniczym Travenalia w Krakowie.

  18 października 2018
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne

  Centrum Edukacji Przyrodniczej

  W sobotę 20 października 2018 będzie nieczynne w związku z organizacją lokalu wyborczego.

  18 października 2018
 • Imprezy sportowe w Parku

  Do 20 listopada przyjmujemy zgłoszenia na organizację imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym (m.in. zawody, memoriały, biegi) na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w roku 2019.

  12 października 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Na początku września rozpoczęło się rykowisko. Na Hali Kondratowej i w Dolinie Jaworzynki można było dostrzec niedźwiedzie. Piękna, słoneczna pogoda skończyła się nagle 22 września. Pierwszego dnia astronomicznej jesieni w Tatrach spadł śnieg. Najnowsze wieści z gór przekazują...

  4 października 2018
 • Bliżej Tatr

  Program edukacyjny Tatrzańskiego Parku Narodowego pod taką nazwą działa już siódmy rok. Kolejne roczniki dzieci mieszkających w sąsiedztwie parku narodowego poznają tajemnice Tatr, zachwycają się przyrodą i same dochodzą do wniosku, że warto tę przyrodę chronić.

  3 października 2018
 • Dolina Strążyska: jest nowy punkt wejścia

  Dolina Strążyska: jest nowy punkt wejścia do TPN

  Do użytku oddany został nowy punkt wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się u wylotu Doliny Strążyskiej. To pierwszy obiekt, którego projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznym.

  2 października 2018
 • Punkt Informacji Turystycznej TPN otwarty

  Punkt Informacji Turystycznej TPN otwarty

  Po przerwie spowodowanej gruntownym remontem otwarty został Punkt Informacji Turystycznej TPN przy rondzie im. Jana Pawła II. Można tu zasięgnąć informacji na temat warunków w Tatrach oraz kupić wydawnictwa i gadżety TPN. Zapraszamy!

  2 października 2018
 • Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu

  Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu

  W imieniu Organizatora - powiatu nowotarskiego - zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby niepełnosprawne do udziału w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych na Podhalu.

  21 września 2018
 • TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

  TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

  Tatrzański Park Narodowy rusza z nową kampanią na rzecz środowiska. Akcja "Śmieci to temat podniosły – bez śmieci, bez śladu, bez wahania" ma zwracać uwagę na problem zanieczyszczania Tatr oraz edukować, motywować i inspirować do zmiany postawy oraz odpowiedzialnej turystyki, w tym...

  11 września 2018
 • Tatry na pamiątkę

  Tatry na pamiątkę

  Ceramiczne kubki z wizerunkiem niedźwiedzia lub owcy, oryginalna chusta Buff z motywami tatrzańskimi, drewniany brelok na klucze albo magnes w kształcie tatrzańskiego kierunkowskazu – każdy teraz może mieć taką tatrzańską pamiątkę.

  11 września 2018
 • "Drzewo życia" - ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przyroda jaką znam"

  VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przyroda jaką znam

  Roztoczański Park Narodowy zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Przyroda jaką znam" pt. "Drzewo życia".

  10 września 2018
 • Co w trawie piszczy

  Cztery niedźwiedzie w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej, komunikacyjny paraliż na drodze do Morskiego Oka oraz wcześniej niż zwykle kwitnąca goryczka trojeściowa, zwiastun jesieni, to obraz mijającego sierpnia.

  10 września 2018
 • 14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

  14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

  Dwadzieścia cztery filmy konkursowe z 13 krajów, 7 pokazów specjalnych, 14 pokazów pozakonkursowych, spotkania z Élisabeth Revol, Adamem Bieleckim, Andrzejem Bargielem, Nicolas Favresse, uczestnikami wyprawy na K2 i wieloma innymi postaciami  związanymi z górami z całego świata,...

  24 sierpnia 2018
 • Spotkania z Filmem Górskim

  Spotkania z Filmem Górskim

  W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami...

  23 sierpnia 2018
 • Obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół

  Obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół

  Podczas IX Europejskich Targów Produktu Regionalnego w Zakopanem w dniach 11-15 sierpnia Tatrzański Park Narodowy utworzył stoisko edukacyjne dedykowane potrzebie ochrony pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających rośliny.

  20 sierpnia 2018
 • Tatry jadą do Krakowa

  Tatry jadą do Krakowa

  Już we wtorek, 7 sierpnia o godzinie 18:00 w Krakowie odbędzie się spotkanie poświęcone niezwykłej książce „O drzewach, które wybrały Tatry”. Idealnym miejscem na rozmowy o naturze jest magiczna kawiarnia, w której na zmianę toczą się rozmową o książkach i podróżach –...

  6 sierpnia 2018
 • Zarembek Tradycji

  Zarembek Tradycji

  Gra terenowa, laboratorium, warsztaty malarskie i quest – a wszystko o pszczołach i z pszczołami w tle. Tatrzański Park Narodowy zaprasza na swoje stoisko poświęcone tym pożytecznym owadom podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

  6 sierpnia 2018