Nowości

 • Kalendarz ścienny 2017

  Kalendarz ścienny 2017

  Dzisiaj dotarł do nas prosto z drukarni! Tym razem kalendarz poświęcony jest Morskiemu Oku i okolicom. To najpopularniejszy i przez wielu uznawany za najpiękniejszy rejon w Tatrach. Autorem fotografii jest Piotr Drożdż – dziennikarz, fotograf, od 2002 r. redaktor naczelny magazynu...

  24 listopada 2016
 • Kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

  Kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przydorniczej TPN

  W czerwcu po półrocznym remoncie otworzyliśmy podwoje Centrum Edukacji dla zwiedzających. Zaprezentowaliśmy liczne atrakcje. To jednak nie koniec zmian. W ramach projektu modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej planowane są kolejne działania.

  21 listopada 2016
 • Wydawnictwa TPN zbierają kolejne laury!

  Wydawnictwa TPN zbierają kolejne laury!

  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za znakomity poziom edytorski! Oto najnowsze sukcesy poniższego zestawu książek.

  17 listopada 2016
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Ministerstwo Środowiska włączając się w tę akcję przygotowało specjalną infografikę. Zobacz co zyskasz rzucając palenie!

  17 listopada 2016
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej informuje

  że w dniu 18 listopada 2016 będzie nieczynne dla zwiedzających w związku z organizacją XIX edycji Konkursu Wiedzy o Pasterstwie.

  17 listopada 2016
 • Jesienne liczenie kozic za nami

  Jesienne liczenie kozic za nami

  Znamy już pełne wyniki zeszłotygodniowej akcji liczenia kozic, która tradycyjnie przeprowadzana jest wspólnie ze słowackim TANAP-em. Dla całych Tatr łączny wynik liczenia ustalono na 1367 kozic, w tym 98 młodych urodzonych tej wiosny.

  16 listopada 2016
 • Proces o Morskie Oko na liście UNESCO

  Proces o Morskie Oko na liście UNESCO

  W ubiegły piątek w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata.

  8 listopada 2016
 • Sprzątanie Świata

  Sprzątanie Świata

  Usuwanie śmieci to nie tylko konieczny zabieg chroniący przyrodę, ale także doskonała okazja do uczenia właściwych postaw. Dlatego w tym roku podczas akcji Sprzątanie Świata w większym stopniu zaangażowaliśmy parkowych edukatorów. W tej edycji blisko 500 uczennic i uczniów wyniosło...

  7 listopada 2016
 • Co w trawie piszczy?

  Co w trawie piszczy?

  Nadchodzi zima, zwierzęta intensywnie się do niej przygotowują. Schodzą już w niższe partie gór, gdzie łatwiej o pożywienie.

  4 listopada 2016
 • Rekultywacja Czerwonych Wierchów

  Rekultywacja Czerwonych Wierchów

  Mija rok od zrealizowania projektu „Zmniejszenie presji turystycznej na siedliska i gatunki na obszarze PLC120001 Tatry” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jakie są jego efekty?

  4 listopada 2016
 • XIX Konkurs Wiedzy o Pasterstwie

  XIX Konkurs wiedzy o pasterstwie

  Przed nami kolejna edycja konkursu wiedzy o pasterstwie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs odbędzie się w piątek 18 listopada, o godz. 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a, Zakopane). Zapraszamy do udziału!

  3 listopada 2016
 • Uwaga, zamknięcie szlaku

  Jutro (4 listopada) w Dolinie Kościeliskiej zamknięty będzie szlak turystyczny na odcinku zwężenia bramy Kraszewskiego tj. pomiędzy odejściem szlaku na Polanę Stoły, a Polaną Pisaną.

  3 listopada 2016
 • Imprezy sportowe w Parku

  Uwaga, do końca listopada bieżącego roku przyjmujemy zgłoszenia na organizację imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym (zawody, memoriały, biegi) na terenie TPN w 2017 r.

  2 listopada 2016
 • Szlaki wysokogórskie w Tatrach Słowackich zamknięte

  Jak co roku z początkiem listopada przyrodnicy z TANAP-u zamknęli wszystkie szlaki powyżej schronisk. Oznacza to, że turyści wędrujący po polskiej części gór nie mogą przekraczać granicy i przechodzić na południową stronę Tatr. Szlaki zamknięte będą do 15 czerwca.

  2 listopada 2016
 • Punkt Informacji Turystycznej chwilowo zamknięty

  Punkt Informacji Turystycznej chwilowo zamknięty

  Informujemy, że Punkt Informacji Turystycznej TPN do 4 listopada (włącznie) jest nieczynny. Pytania prosimy kierować na adres sekretariatu: sekretariat@tpn.pl lub tel. 18 20 23 200

  2 listopada 2016
 • Kolejne nagrody dla Wydawnictw TPN!

  Kolejne nagrody dla Wydawnictw TPN!

  Nasze książki zdobyły kolejne laury - tym razem w konkursie Najlepsze Wydawnictwa o Górach, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas 20. Targów Książki w Krakowie.

  27 października 2016
 • Przestój kolejki na Kasprowy Wierch

  W dniach 24–28 października Polskie Koleje Linowe ogłaszają przerwę w kursowaniu kolejki na Kasprowy Wierch spowodowaną pracami technicznymi.

  25 października 2016
 • 20. Targi Książki w Krakowie

  20. Targi Książki w Krakowie

  Już w tym tygodniu (czwartek 27 października – niedziela 30 października) odbędą się 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Będą nowości, będą promocje, będą spotkania autorskie. Wszystkich miłośników literatury z Podhala zapraszamy na parkowe stoisko (A1, hala Dunaj).

  25 października 2016
 • Na Giewont się patrzy

  Na Giewont się patrzy

  Już za tydzień, podczas 20. Targów Książki w Krakowie, swoją premierę będzie miała publikacja niezwykła, wielopokoleniowa –„Na Giewont się patrzy”. Wcześniej zapraszamy na prapremierę książki Barbary Caillot Dubus i Aleksandry Karkowskiej, już w najbliższy wtorek (25.10) o...

  20 października 2016
 • Załoga Eko w Tatrach!

  Załoga Eko w Tatrach!

  Grupka ciekawych świata i pełnych entuzjazmu dzieciaków z „Załogi Eko”, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz, zgłębia tajemnice polskiej przyrody. Z początkiem września br. ruszyła nowa seria programu. Już jutro (20 października) będzie emitowany odcinek realizowany w...

  19 października 2016