28 lipca 2017

Bliżej Tatr – to już 5 lat

Wraz z końcem roku szkolnego zamknęliśmy kolejną edycję programu aktywnej edukacji przyrodniczej, który prowadzimy w podhalańskich szkołach. Już szykujemy się na szóstą i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z dziećmi po wakacjach!

 • fot. Marek Kot (TPN)

  fot. Marek Kot (TPN)

 • fot. Małgorzata Kot (TPN)

  fot. Małgorzata Kot (TPN)

 • fot. Małgorzata Kot (TPN)

  fot. Małgorzata Kot (TPN)

 • fot. Beata Bańka (TPN)

  fot. Beata Bańka (TPN)

 • fot. Beata Bańka (TPN)

  fot. Beata Bańka (TPN)

Chcemy dotrzeć do każdego ucznia szkoły podstawowej w gminach, które bezpośrednio przylegają do Tatrzańskiego Parku Narodowego, z informacjami o przyrodzie, dziedzictwie kulturowym oraz działaniach Parku. W ten sposób wzmacniamy w podhalańskich dzieciach więź z ich „małą ojczyzną”.

W programie jest 6 tematów dla poszczególnych klas: „Ptaki wokół nas – skrzydlaci przyjaciele”, „Tropy i ślady zwierząt”, „Drzewa”, „Po co jest park narodowy”, „Kultura i natura”, „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”. Od roku szkolnego 2014/2015 nasz program objął również przedszkola. Dzieciom zapewniamy dojazd na zajęcia i z powrotem, otrzymują od nas przygotowane w ramach programu materiały edukacyjne, biorą udział w konkursach.

Zajęcia prowadzone są przez: Beatę Bańkę, Małgorzatę Kot, Marka Kota, Alinę Sidor i Tomasza Skrzydłowskiego z Zespołu ds. Aktywnej Edukacji TPN. W roku szkolnym 2016/2017  gościliśmy  279  oddziałów, czyli aż 4 944 uczniów! We wrześniu rozpoczniemy kolejną edycję programu, który w związku z reformą edukacji zostanie poszerzony o zajęcia z klasami siódmymi – „Bezpieczny śnieg”, podczas których uczyć będziemy bezpiecznego dla ludzi i przyrody pobytu w górach zimą.

Drukuj