Tatrzański Park Narodowy - Logo

Tatry

Lato z TPN

Zapraszamy na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym roku letnia oferta edukacyjna TPN jest wyjątkowo bogata.

Dwa razy w tygodniu odbywać się będą wycieczki dla rodzin z dziećmi. Trasy i tematyka dostosowane są do małych turystów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z Tatrami.

W środy zapraszamy turystów dorosłych zainteresowanych turystyką przyrodniczą na dłuższe wycieczki, w czasie których dowiedzą się więcej na temat geologii, botaniki i ekologii.

Dorośli turyści mogą też wziąć udział w cyklu spacerów "Dziedzictwo nieoczywiste" prowadzonych metodą interpretacji dziedzictwa. To okazja do poznania mniej znanych miejsc w TPN i spojrzenia na Tatry z innej perspektywy.

Wszystkich odwiedzających Dolinę Kościeliską zapraszamy na prelekcje edukacyjne nad Smreczyńskim Stawem prowadzone przez pracowników TPN w poniedziałki, wtorki i piątki. Z kolei we wtorki oraz czwartki spotkania będą się odbywać na Rusinowej Polanie. 

Bardziej doświadczonych turystów zapraszamy na popołudniowe zajęcia w  ośrodku edukacyjnym na Palenicy Białczańskiej. Na szkoleniu “Leave No Trace” (poniedziałek) będzie można poznać zasady turystyki przyjaznej dla przyrody.


Zasady uczestnictwa w zajęciach terenowych

Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenie. Formularz można znaleźć pod opisem wycieczek (http://tpn.pl/lato-z-tpn). Ilość miejsc jest ograniczona.  W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach, prosimy o informację e-mailem na adres bbanka@tpn.pl

Zajęcia prowadzone są przez pracowników Parku, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Uczestnicy, wchodząc do Parku, wykupują bilet wstępu. Powinni być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe itp.). Organizatorzy mogą zrezygnować z fragmentów zaplanowanej trasy w przypadku pogorszenia pogody lub stwierdzenia, że uczestnicy nie poradzą sobie z trudnościami). Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach (upadek na kamienistym szlaku, możliwość spotkania żmii, niedźwiedzia czy innych dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa, załamanie pogody itp.) i  podejmują ryzyko uczestniczenia w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Prowadzący ma prawo odmówić udziału w wycieczce osobom naruszającym przepisy obowiązujące w parku narodowym lub nieodpowiednio wyposażonym, w sposób zwiększający ryzyko wypadku (np. niewłaściwe obuwie). Uczestnicy wyprawy mogą w każdym punkcie trasy zrezygnować z dalszej wspólnej wędrówki i kontynuować wycieczkę samodzielnie.


UWAGA: WYCIECZKI PRZEZNACZONE SĄ DLA TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH I RODZIN Z DZIEĆMI, NIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności